Läbiv vundamendi, keldri hüdroisolatsioon
Üks kõige uuematest tehnoloogiatest, mille populaarsus eraehituses ja professionaalide seas aina suureneb - betooni läbiv hüdroisolatsioon. See liik lubab mitte ainult teha töid kergemaks, vaid viia läbi remonti juba kasutuses olevates hoonetes ja ruumides, vajaduseta leke kõrvaldamiseks ja niiskuse taseme vähendamiseks. Lisaks sellele, taoline hüdroisolatiooni liik parandab aluse enda omadusi.
Sügava läbiimbumise hüdroisolatsioon: toimimise põhimõte

Suhteliselt hiljuti kuulsaks saanud "läbiv hüdroisolatsioon" sai endale kõige heakskiitvamat tagasisidet. Sest just see materjal lubab restaureerida kaitsekihti vanades hoonetes ja eemaldada erinevaid vigasid, viimata läbi suurejoonelisi ehitustöid. Selle töötamise põhimõte on küllaltki lihtne - lahuse ioonid tungivad materjali kihtidesse läbi mikropragude ja õõsade, kus reageerides, moodustavad lahustumatuid ühendeid kristallilise võrega, mis on oma omaduste poolest sarnane betooni omaga. Tänu sellele muutub poorne materjal vettpidavaks, vaatamata millele seinte auruläbitavuse näitajad säilivad. Lisaks sellele paranevad sellised omadused nagu külmakindlus, pikk iga, vastupidavus agressiivse keskkonna suhtes.

Isoleerivad omadused säilivad ka pealispinna kulumisel, mahapudenemisel või mõnel muul kahjustumisel.

Erilist tähelepanu on väärt ka see, et segu on võimeline pääsema töödeldavate pindade sügavustesse isegi vastu hüdrostaatilisele rõhule, mis lubab kasutada läbivat keldri hüdroisolatsiooni ka seestpoolt. Lisaks, isoleeriva materjali toime kestab töödeldud materjali terve eluea vältel ehk siis vee puudumisel reaktsioon peatub, kuid selle ilmumisel kristallilised moodustised jätkavad oma kasvu, tihendades sedasi töödeldud alust. Sellegi poolest peab meelde jätma, et läbiv hüdroisolatsioon ei sobi telliskivist müüritiste jaoks, sest materjalis enda on vähe aktiivseid mineraalühendeid. On olemas keerulisemad tehnoloogiad telliskivi töötlemiseks. Selleks telliskivi krohvitakse ning seejärel kantakse krohvi kihile hüdroisoleeriv segu.

Vaatamata sellele, et betooni läbiva hüdroisolatsiooni hind on küllaltki kõrge, on selle kasutamine kõige lihtsam ja odavam viis monteerida või parandada hoonete hüdroisoleerivat süsteemi.

Copyright © 2015 by "abimaja OÜ"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info.abimja@gmail.com
Abimaja OÜ