Katuste puhastamine ja pesemine.
Milline ka ei oleks tänapäeva maja katusekate, kaotab ta ajapikku ikkagi enda esialgse välisilme ning tihtipeale satub ka seeneliste moodustiste ja tuhmi pealiskihi ohvriks. Tihedamalt kui teised kannatab pehme katusekate bituumenplaatidest nagu Katepal, savi ja keraamilised katusekatted ning ka metallist katusekate.

Katuse puhastamine on keeruline ja individuaalne protsess, mis nõuab terviklikku ettevalmistust. Meie meistrid omavad vajalikke kogemusi, spetsiaalseid puhastuvahendeid ning professionaalseid seadmeid, mis tagab Teile häid tulemusi!
Kuidas puhastada katust?

Katuste pesemist saab läbi viia mitut erinevat moodi. Puhastamise tehnoloogiat valitakse individuaalselt, olenevalt mustuse liigist ja tugevusest ning kate materjalist ja konstruktsioonist. Enamasti katuseid puhastatakse kõrge surve seadmetega (puhastusmasinatega), eelnevalt kandes pinnale spetsiaalseid segusid, mis aitavad kaasa tekkinud mustuse osakeste või sambla lõhestumisele. Kasutatakse ka mehaanilist puhastamist.

Kivi-, asbesttsement-, metall-, ruberoid-bituumenikatusekate kaitseks hallituse, sambla ja seente eest on vaja töödelda neid pindu hüdrofoobse vedelikuga. Eriti tähtis on selline töötlemine katustele, millel on väike katusekalle. See on vajalik sellepärast, et kõrge niiskuse imendamisvõime toob endaga kaasa sambla ja sambliku teke katusele. Esteetilisest vaatenurgast taolised ebameeldivad tagajärjed nagu sammal, samblik, hallitus ja seened ei paranda katuse välisilmet. Lisaks sellele rikuvad need kate tugevust ning viivad selle enneaegse hävimiseni, mis omakorda vähendab oluliselt selle probleemide vaba kasutamist.

Copyright © 2015 by "abimaja OÜ"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info.abimja@gmail.com
Abimaja OÜ