Hüdrofobiseerimine.
Hüdrofobiseerimine - viis, kuidas kaitsta hoone fassaadi vee ja niiskuse mõjutuste eest ning tagada kaitstava pinna veekindlust. Hüdrofobiseerimise põhimõte seisneb poorsete mineraalmaterjalide immutamises spetsiaalsete akrüül või räniorgaanilisel alusel valminud segudega (hüdrofobisaatoritega). Immutuse sügavus oleneb pinna poorsusest ning võib ulatuda mitme sentimeetrini. Märja kivi efektiga vett-tõrjuv immutamine annab telliskivile, katusekivile, kiltkivile, looduslikule ja kunstkivile vett- ja mustust tõrjuvaid omadusi. Pärast pinna töötlemist näeb see välja ilus ja läikiv, tekkivad lootose ja märja kivi efektid, mis säilivad pika aja jooksul.

Fassaadi hüdrofobiseerimine annab järgnevaid eeliseid: fassaad ei saa märjaks isegi kaldvihmaga; tugevdab betooni, telliskivi, klinkrit, krohvi; väheneb piirdekonstruktsiooni soojusjuhtivus; väheneb tolmu ja mustuse seina pinnale sadestumine; välistab soolakahjustuste teket hoone seestpoolt (auruläbilaskvuse säilitamisel, ei lase hüdrofobisaator soolasid läbi); suureneb isepuhastuvuse efekt (seintele sadestunud tolm ja mustus läheb vihmaga maha); oluliselt väheneb värvi- ja lakimaterjalide kulu (tänu hüdrofobisaatorite kasutamisele).

Soolakahjustused - lahustuvate soolade väljumine telliskivi pinnale. Reeglina need tekkivad soolade migratsiooni müürimördist telliskivisse tagajärjel. Oma struktuurilt meenutab telliskivi käsna, selline hea omadus muutub suureks puuduseks, kui vesi sattub tellisseina sisemusse. Näiteks hävivad tänu sellele tellisest konstruktsioonid (keraamilise telliskivi pooridesse, kapilaaridesse ja pragudesse sattunud vesi jäätub). Vee migratsioon kutsub esile soolakahjustusi (valkjad laigud) telliskivi pinnale. Need mitte ainult rikuvad hoone välisilmet, vaid aitavad ka kaasa müüritise hävimisele.

Hüdrofobiseerimine - pindade spetsiaalne töötlemine, mis vähendab niiskuse imendumisvõimet kuni 20 korda, kuid säilitab materjalide võimet "hingata".

Tänu hüdrofobiseerimisele leiab endale lahenduse soolakahjustuste probleem. Soolakahjustused (valged plekid fassaadidel) mitte ainult rikuvad hoone välisilmet, vaid ajapikku viivad ka kivi ja tellise erosioonini ja kihistumiseni, värvi ja krohvi koorumiseni, mis omakorda rikub hoone soojusjuhtivust.
Soolakahjustused - soolade kristallid, mis tekkivad ehitusmaterjali pinnale tänu soolade liikumisele müürimördist, krundist või soolade immendumisele pinnalt koos sademeveega. Soolakahjustuste eemaldamine on raske ülesanne, sest õhuga reageerides ja niiskuse aurumisel, muutuvad soolakristallid lahustumatuks või vähelahustuvaks.

Pärast soolakahjustuste eemaldamist peab pind olema korralikult loputatud ja kuivatatud, mille järel on vaja lävi viia pinna töötlemist hüdrofobisaatoriga, temperatuuril mitte vähem kui +5 С.

Hüdrofobiseerimine on kõige tõhusam viis soolakahjustuste ja sademete mõjudega võitlemiseks. See suurendab töödeldud pindade vastupidavust keemilise korrosiooni ja bioloogiliste kahjuritega nakatumise suhtes, vähendab võimet sorbeerida tolmu ja mustust.

Soolakahjustuste tekkimist on peaaegu võimatu ette näha isegi kasutades kvaliteetseid ehitusmaterjale. Sellepärast, kui te tahate kaitsta enda hoonet ning säilitada selle välisilmet, peate kindlasti pöörama erilist tähelepanu fassaadi puhastamisele ja hüdrofobiseerimisele.


Copyright © 2015 by "abimaja OÜ"  ·  All Rights reserved  ·  E-Mail: info.abimja@gmail.com
Abimaja OÜ